СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ У СФЕРІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Автор(и)

Ключові слова:

експорт, ІТ послуги, розвиток

Анотація

Сучасні зміни у сфері інформаційних технологій та їх стрімкий розвиток вимагають переорієнтацію суб’єктів господарювання та органів управління на використання інформаційного обладнання та програмного забезпечення у своїй діяльності. Застосування ІТ-технологій сприяє покращенню телекомунікаційної системи, зменшує витрати на управління, вносить зміни до системи взаємовідносин суб’єктів економічного сектору, забезпечує доступ споживачів та товаровиробників до інформаційний джерел. Разом з цим змінюються інші процеси, такі як отримання, збереження, розповсюдження інформації, покращується ефективність взаємовідносин учасників ринку.
Якщо ж аналізувати вимоги сьогодення до функціонування інформаційного бізнесу, не можна не відмітити вплив гібридної війни України і Російської Федерації. На тлі конфлікту, ІТ діяльність в Україні досягла іншого рівня, оскільки наразі інформаційні технології найбільше сприяють подальшому функціонуванню економіки країни в військових умовах.
Кожного року ІТ галузь забезпечує значні надходження іноземної валюти до державного бюджету. Попри конфлікт, теперішній рівень валюти не змінився, оскільки ІТ компанії змогли адаптуватися до воєнного періоду та зберегти працездатність попри всі сторонні фактори впливу на
психологію людини.
Сьогодні IT послуги являються єдиною сферою бізнесу, яка показала позитивну динаміку росту у поточному році в порівнянні з минулим 2021 роком. За даними НБУ показник зростання за січень- травень 2022 року досягли наступних значень [1]:
- за п’ять місяців 2022 року сфера IT зросла на 27%;
- за січень-травень 2022 року частка IT у всьому експорті послуг склала 46% (коли у 2021 році цей показник складав 37%).
Держава, зі свого боку, активно впроваджує ініціативи для стимулювання розвитку інформаційних технологій у країні. У цілому, для навчання нових ІТ-спеціалістів країна виділить 1,8 млрд грн, для розвитку ІТ-стартапів — понад 400 млн грн. Так, у липні 2022 року було запущено безкоштовний освітній проєкт ІТ Generation, що дозволяє безоплатно змінити професію та опанувати ІТ-спеціальність. Навчання почалося восени 2022 року відбуватиметься на базі 23 IT-шкіл України [2].
Роблячи підсумок, доречно зазначити про перспективність розвитку інформаційного бізнесу. З кожним днем усе більша частка бізнесів, у яких донедавна продукт мав фізичні характеристики, переводить свої виробничі процеси в інформаційне середовище. Тож, з економічної точки зору, питання розвитку сфери інформаційних технологій є рушійною силою процвітання країни, що несе за собою необхідність більш глибокого теоретичного дослідження позиціонування даної сфери у загальній економічній системі та, безумовно, забезпечення державної підтримки та покращення нормативно-правової бази для зберігання конкуруючих позицій.

Посилання

IT — єдина бізнес-сфера, яка зросла в поточному році. URL: https://dou.ua/lenta/news/itindustry- grew-by-27-percent/ (дата звернення: 08.11.2022)

Проєкт IT Generation майже вдвічі збільшив кількість місць. URL: https://ms.detector.media/itkompanii/ post/30161/2022-08-31-proiekt-it-generation-mayzhe-vdvichi-zbilshyv-kilkist-mists/ (дата звернення: 08.11.2022)

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-01-16