ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЯК ОДНА ІЗ ДЕТЕРМІНАНТ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Автор(и)

Ключові слова:

підприємницька діяльність, підприємництво, цифрова трансформація

Анотація

В умовах технологічного розвитку успіх підприємства прямо залежить від уміння його персоналу швидко адаптуватись до нововведень у сфері бізнесу. Модернізація в ринкових умовах не тільки можлива, а й необхідна для збереження лояльності клієнтів, збільшення прибутку та підвищення конкурентоспроможності компанії. Так чи інакше, сьогодні практично кожен використовує інформаційні технології для задоволення власних потреб: спілкування через месенджери, перегляд улюблених фільмів, оплата комунальних послуг тощо. Люди намагаються покращити рівень життя, користуючись сучасними технологіями. Споживачі є основним важелем прогресу у сфері цифрового надання послуг.

Наразі диджиталізація стала нагальним питання зважаючи на пандемію Covid-19, яка охопила весь світ. Варто додати, що процес цифрової трансформації суспільства розпочався задовго до цих подій, але саме введення карантинного режиму змусило бізнес діяти, аби не втратити фінансовий капітал компаній. Сьогодення вимагає від керівників підприємств використання новітніх технологій не  так з метою розвитку бізнесу, як з метою його збереження.

Основні інноваційні можливості для компаній, які забезпечує цифрова трансформація:

1) Покращення досвіду взаємодії із клієнтською базою. Чат-боти, що допомагають покупцям знайти відповіді на свої запитання перед покупкою товару; додатки у смартфоні, за допомогою яких кожен користувач може безперешкодно замовити товар, що його цікавить, та отримати кешбек; сповіщення на поштову скриньку про знижки – це все сприяє збільшенню лояльності клієнта до компанії, яка впровадила сучасні технології у власні бізнес-процеси.

2) Розширення можливостей співпраці та підтримка партнерських зав’язків з іншими компаніями. Використовуючи цифрові технології, можна налагодити стосунки із потенційними бізнес-партнерами, незалежно від їхнього місця розташування, достатньо назначити онлайн-зустріч у комфортний для обох сторін час. Також завдяки використанню форумів для пошуку бізнес-партнерів, підприємство підвищить свою конкурентоспроможність та збільшить власну частку ринку. Організація електронного документообігу з виконавчими органами та між компаніями, що значно скорочує час як на подачу звітів, документів, так і на узгодження, підписання договорів та рахунків по ним.

3) Оптимізація роботи співробітників компанії. Диджиталізація дозволяє зменшити витрати часу працівників та навчити їх тайм-менеджменту. Завдяки розробленим платформам, співробітники швидко реагують на інформацію від керівників та вчасно реалізують поставлені завдання. За допомогою доступних інтернет-ресурсів, кожен працівник може підвищити свою кваліфікацію та безперешкодно освоїти програмне середовище, яке застосовує компанія. Диджиталізація дає можливість компанії спростити роботу із великими масивами даних, використовуючи штучний інтелект.

4) Генерація нових ідей ведення бізнесу. У зв’язку із поширенням глобалізаційних процесів, підприємства змушені швидко реагувати на зміни у зовнішньоекономічному середовищі. Основним інструментарієм для цього є використання інноваційних технологій. Задля утримання лідерських позицій на ринку, компанія має розвиватись. Рішенням цього завдання є пошук та реалізація стартап-проєктів. Їх проведення на базі підприємства дозволяє компанії розширити власний потенціал та збільшити цільову аудиторію. Використання краудсорсингу, тобто розв’язання поставлених завдань за допомогою залучення кола людей, які готові поділитися власними ідеями, є ще одним джерелом формування нових ідей для розвитку бізнесу [1]. Перевагами такої моделі вирішення завдань компанії є не лише велика кількість варіантів розв'язання проблеми фірми, а й низька ціна. Тобто, залучивши велику кількість працівників, нагороду отримує лише переможець, що коштує у рази менше, аніж залучення цілого креативного відділу. Світова практика показує: колективна робота дозволяє не лише сформувати інноваційні ідеї, а й залучити нових споживачів.

Отже, цифрова трансформація підприємств сприяє створенню інноваційних видів діяльності у бізнес-середовищі, налагодженню внутрішніх і зовнішніх зав’язків підприємства та є важливим фактором для підвищення конкурентоспроможності компанії у міжнародному економічному просторі.

Посилання

Краудсорсинг: як спільними силами втілити ідею. URL: https://inspired.com.ua/ideas/crowdsourcing/ (the date of access: 29.10.2022)

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-01-16